Germans? Just no.

24. června 2015 v 19:38 | Smilee
Očekávaný článek o Němcích je tu. Jak už jste si mohli všimnout, v minulém článku o nich (když byli oni u nás) jsem si stěžovala a ani toto nebude výjímkou.

Wanna travel


Někdy v říjnu nám do školy zavítali Němci na výměnný pobyt s tím, že v červnu pojede naše třída zase k nim. Vlastně výměna nebyla tolik určená pro mě, protože to bylo hlavně pro němčinářskou půlku, ke které já nepatřím (frájina!). Ale jelikož bylo místo a jeli skoro všichni, tak proč ne? O tom, jak to probíhalo u nás si, pokud chcete, můžete přečíst TADY

Teď ale k našemu výletu do Německa. Všichni jsme se tak nějak několik dní před odjezdem snažili obrnit proti těm našim Němcům. Částečně jsme tam jeli s nechutí, protože po tom, co jsme to viděli tady jsme se s nimi radši nechtěli bavit. Vlastně by se mi tam možná i líbilo, ale bez Němců. Hlavně, když jsem já měla Metalistku, se kterou se skoro vůbec nedalo bavit. A ještě ke všemu nesnáším němčinu a jediné slovo, co známe je Scheiße.Tak mě tak napadá, proč jsem se tam vůbec hlásila?

Když jsme dojeli na místo a po dlouhé době zase uviděli z okénka ty držky, myslím, že skoro každý z nás si přál, abychom autobus otočili zpátky a jeli domů. Zajímalo mě, jak to vydržím těch 5 dní. Nejhorší bylo, že po krátkém uvítání a prohlídce po škole, nás čekal program v rodinách. Od 14:30 až do dalšího dne? Jak to sakra vydržet? No, jejich škola ale byla celkem hezká. Všude samá okna, což asi muselo být dost nepraktické, hlavně v létě. A potom vzhůru k Metalistce.
Seznámila jsem se s její starší sestrou, která vypadala normálně, i přes to, že poslouchala stejnou hudbu. Něco mi povídala, popisovala učitele a jak to vypadá u nich doma. Všechno to byly ale takové věci, na které jsem mohla odpovídat jen "Yeah." a "Okay." I přes to, že anglicky celkem umím, ale tady se prostě rozpovídat nešlo.

U nich doma to vypadalo celkem normálně. Prostě obyčejný rodinný domek, a bacha, Metalistka neměla černý pokoj! Rodiče jí to prý nedovolili (znám ten pocit). Náš program ale spočíval v tom, že jsem ležela v pokoji a byla na mobilu. Část třídy byla někde spolu, protože to tak rodiny zařídili, ale my bydleli daleko od ostatních, takže za celých 5 dní jsem neměla žádný program s nimi. Potom se tedy odhodlali a Metalistka mě vzala na večeři do nedaleké restaurace.

Muzea nás baví :))

Další dny probíhali normálně. Se třídou jsme jezdili po múzeích a různých městech, rozdávali svačiny, co nám rodiny udělali a pomlouvali Němce a dělali si z nich srandu. Hlavně jsme k většině věcí, přidávali předponu naci. Naci svačina, naci máma atd... Němci se díky bohu drželi v bezpečné vzdálenosti.

Když nastal konečně poslední večer s rodinami, všichni jsme si oddechli. Ve škole se konala taková menší rozlučka. Jídlo, pití a všichni dohromady. A našli jsme konečně alespoň normálního Němce, se kterým se dalo bavit. No, a tak se pár z nás ujalo ho učit mluvit česky. Nakukali mu, že "Kolik ti je?" se řekne: "Mám ho malýho." Byla to sranda, když to opakoval, do té doby, než si to opravdu přeložil. Chudák byl potom celý smutný. Ale samozřejmě, že jsme ho naučili něco jiného (už správně) a obzvlášť si oblíbil hovno a kokot. To neustále opakoval.

Cestou domů nás potom čekaly Drážďany a nakupování v Primarku. Jediná dobrá věc! Když jsme překročili hranice, užívala jsem si ty nápisy v češtině a lidi mluvící česky. Němčina je fakt hrůza. Když jsme zastavili u blízkého McDonaldu, byla jsem ráda, že můžu říkat "Děkuji." a ne "Danke.". Prej: "Pusťte mě dovnitř, musím někomu říct dobrý den!" A teď už jsem díky bohu doma. Už vím, že Německo- nebrat! :)

Takže asi tak jsem si to tam těch 5 dní užila. Mohla bych toho vypsat mnohem víc a stěžovat si donekonečna, ale pochybuji, že by to někoho zajímalo. Snad jsem nikoho, kdo by se chtěl něčeho takového účastnit neodradila. Všechny naše předchozí výměny byly super: Francouzi a Španělé, prostě pohoda. Ale tohle? Heh....
Máte za sebou něco podobného? :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 werangummi werangummi | Web | 24. června 2015 v 20:58 | Reagovat

Němčinu se učím už čtvrtým rokem a v září už bych se podle naší paní učitelky měla považovat za pokročilou němčinářku, ačkoliv německy skládám věty maximálně v přítomném čase. Takhle, já jsem němce taky neměla moc v lásce, z různých dovolených jsem byla zvyklá, že jsou neslušní, pořád na vás divně koukají a povyšují se nad vámi. Fuj. Ani jejich jazyk jsem neměla moc v lásce, přišel mi moc složitý a vůbec se mi celkově nelíbil. Ale zhruba v březnu tohoto roku jsem narazila na německé YouTubery, které jsem si fakt oblíbila a přišli mi hrozně sympatičtí:) udělala jsem s němčinou docela pokroky, tehdy jsem nedala dohromady skoro ani větu a teď už mám docela i slovní zásobu:D:) ale tak to jsou dva tři YouTubeři, které sleduji, u ostatních to tak být nemusí:) Nevím, v září nejspíš jedeme na druhou exkurzi do Německa (první jsme absolvovali v září 2014 a o jazyku to moc nebylo, spíš památky) a teď to tedy nejspíš bude o slovní zásobě, v rodinách a tak. Nemám z toho dobrý pocit, jelikož němčina není to co angličtina. V rodinách jsme byli v Anglii v květnu tohoto roku a bylo to fajn, tohle by se asi tak jevit nemuselo. Nevím.
K tvému výletu, trochu jsem se tu rozepsala o mých zkušenostech, promiň:D je fajn, že jste si to jakžtakž užily, krom těch němců teda:D Ale ten jeden na té rozlučce byl fajn, tak snad jich je víc:) Muselo to být super:) Skvělý článek:)

2 Chloey Chloey | Web | 25. června 2015 v 9:37 | Reagovat

Vím, že to asi na začátek nepatří, ale strašně mě pobavila naci máma a naci svačina :D Vážně jsem se zasmála :D Jinak já Němce taky nemusím. Jasně, někteří jsou fajn, někteří ne, jako u každého národu, ale nevím..asi mě od nich odrazuje ta němčina nebo co, je fakt děsná :D Asi bych se na takový výměnný pobyt nepřihlásila, i když nevím, zatím nebyla příležitost přihlásit se do Německa, tak těžko říct :) Kdybych se ale náhodou odhodlala, tak bych asi doufala, že neschytám nějakou metalistku :D Ale tak hlavní je, že jsi to přežila a taky že máš nějaké nové zážitky :)

3 Dollie Dollie | Web | 25. června 2015 v 16:27 | Reagovat

na našej škole sa konali takéto výmenné pobyty ale nezúčastnila som sa- hlavne preto že bolo možné ísť len do Nemecka a ja a nemčina nie sme vôbec kamaráti :D ... aj keď to nebolo veľmi dobré, aspoň že ste nakoniec s pár z nich pokecali a že to nebolo celé až také zlé :)

4 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 26. června 2015 v 7:29 | Reagovat

Já ještě na žádným vyměnným pobytu nebyla. Vlastně toho ani moc nelituju, možná bych ráda do Anglie, ale podle toho co píšeš, do Německa asi určitě ne :D. Stěžování je fajn, možná je to i záživnější než kdyby jsi to tady vychvalovala do nebes. :D. Co se týče něminy, mám s ní docela problém, tak tak jsem s ní prolezla na střední :D. Do Německa bych asi ani nemohla, protože naše třída se za celé 4 roky naučila tak první lekci v první učebnici Němčiny pro začátečníky :D. Měli jsme zkrátka super úču, co na to tak trochu kašlala a kapitulovala s náma :D. Anglicky bych se asi domluvila líp :D.
Teda program ve tvé 'rodině' nic moc a Metalistka asi taky žádná sláva :D. Tomu se říká štěstí :D.
Rozesmála mě předpona naci :D. To je trefné :D. Ale ještě víc mě rozesmálo vaše učení Němčoura česky :D. Klasika, všechny zaujme hovno a kokot... nebo podobné zvěrstva :D. Nic slušného by ani nikoho nezaujalo :D.
Aaaw :3 v Primarku jsem nikdy nebyla... hned bych jela :3 závist. To ti asi závidím z celého pobytu nejvíc! :D :-)
Btw. Ani se nedivím, že jsi byla tak ráda doma :-) a mluvila 'normálně' :-)
Pobyt teda asi nic moc... ale tak zkušenost dobrá... aspoň víš, že Německo není to pravé ořechové :-) A že jinde bude určitě líp! :D :)

5 Královna Královna | 28. června 2015 v 10:19 | Reagovat

Tak zaprvé mi vysvětli, co tam dělá ta fotka? :D A mně ta muzea náhodou opravdu bavila, až na to slovanské :D Německo nikdy víc :D Ale stejně jako po Němcích v ČR mi pomalu z hlavy mizí ty horší vzpomínky a pamatuju si jen to lepší :D Ale Primark byl nej :)) Ale to nadšení, když jsme přejeli hranice :D Říct děkuju bylo naprosto dokonalé :D Ale tak, přežili jsme všichni, co víc si přát :D

6 Baruš Baruš | Web | 28. června 2015 v 15:14 | Reagovat

Já jsem nikdy na žádném výměnném pobytu nebyla, protože vím,jak to chodí,většina lidí si jen stěžuje a já opravdu nemusím podobné zážitky mít, u nás škola taky nabízí pobyty do Španělska a odjeli od nás dva spolužáci, jeden říká,že dobrý a druhej že je to na hovno,takže těžko říct,jde hlavně i o štěstí. :) u nás ve škole jde ale hlavně o to, že tam musíš dostat práci a děláš před tím i rozzařovací test. jsme hlavně jazyková škola, takže tam jde o to aby člověk získal nějaký zkušenosti "v terénu" což myslím, že je super. hlavně proto, že za nic neplatíš a ještě si něco vyděláš :D ale jak říkám, je to o štěstí,což jsi ty asi moc neměla :D já taky nejsem nijak extra fanoušek němčiny, ale je to jazyk jako každý jiný a někomu může sednout a někomu ne:) mě konkrétně nesednul:Dale jako nevím,nepřijde mi to tak strašné , jak někteří říkají :D

7 Heaven Heaven | E-mail | Web | 28. června 2015 v 17:29 | Reagovat

Ještě, že jsem na zádnem pobytu výměnném nebyla a už vůbec né v Německu. Žiju blízko hranic, takže vždycky, když potkám někde ve město nebo v restauraci Němce, tak se akorát tak roztahují a strašně hulákají, přitom "tam u nich" se chovají relativně normálně. Navíc bych se tam určitě nedomluvila, protože jsem v němčině dost pozadu. To víš, učitelé na prd...
P.S: Skvělý song v menu ;)

8 Jerry Jerry | Web | 29. června 2015 v 16:49 | Reagovat

:DD to znáš teda dobrý slovo :D já mám němčinu, protože ruštinu fakt ne a nic jinýho na výběr nebylo -_- a jak tak koukám, du si ještě přečíst ten jinší článek..

Huh, metalistku... :// chudáci ... (jakože vy)
Vidíš a já bych do Německa ráda jela a nebo byla v nějaké cizí rodině.. Sice bych se hodně obávala ale zkusit bych to chtěla..
Taky by se mi líbil černý pokoj :'D ale taky by mě to nikdo nedovolil :/
Tak to jste měli docela blbý že jste byli od nich daleko :(
Na fotce vám to strašně sluší! :))
Ježiš :'DDDDDD chudák! :DD hovno a kokot :D dobrý no :D
V Německu bych se taky dost ztratila, sice němčinu mám, ale hrůza.. nerozumím ani slovo :/
Já bohužel né, nikde sem ani v cizí rodině nebyla, ale chtěla bych :)

9 Smile Smile | Web | 3. července 2015 v 17:58 | Reagovat

Mě osobně teda dostalo to "Kolik ti je?" "Mám ho malýho." A potom hovno a kokot, což se mu náramně líbilo. :DDD A naci svačina, naci máma... wow. :D
Nebo "Pusťte mě dovnitř, musím někomu říct dobrý den" :D To mě dost pobavilo, už jsem úplně viděla, jak to někdo říká. :DD
No, Němci jsou prostě paka. Co se dá dělat, jsou arogantní a říká nám to sama i učitelka. Můj spolužák v Německu bydlel a je to teď stejnej parchant jako oni, teda až na občasné záblesky českýho chování. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama