Clockwork Angel

12. prosince 2015 v 19:24 | Smilee |  Recenze
Ano, teď tu otravuji s recenzemi hodně, ale tohle je jedna, na kterou se těším už hodně dlouho ale ještě jsem se k ní nedostala. Zvládla jsem jí přečíst už hodněkrát. Třikrát? Z toho jednou v angličtině? A nedávno jsem v knihkupectví našla už i oficiálně přeloženou českou verzi! Takže jsem si jí samozřejmě musela koupit a znovu jí čtu. Proto tedy dělám tuhle recenzi.
A pokud někdo nečetl žádnou knihu od Cassandry Clare, tak by hned měl! Protože její knížky jsou prostě úžasné.Mechanický anděl je součástí série Nástroje smrti, a tedy popisuje, co se dělo dvěstě let před Městem z kostí. Vlastně ani nevím, jaké je přesné pořádí těchto knih, a kterou byste si měli přečíst dřív. Rozhodně, co mi ale přijde nejlepší je: Město z kostí, Město z popela, Město ze skla, Město ztracených duší, Město padlých andělů, Mechanický anděl, Mechanický princ, Mechanická princezna a poté Město Nebeského ohně. (Dobře, většina neví, co se děje, ale pokud by měl někdo zájem o přečtení, tohle se možná hodí).
Rozhodně ale vůbec nevadí, když si Mechanického anděla přečtete jako prvního, jelikož souvislosti s Nástroji smrti tam nejsou takové, aby to člověk nechápal.

Teď už ale k samotné recenzi. První, co chci říct je, že miluji ty obaly. Jak Nástrojů smrti, tak Pekelných strojů. Jsou prostě úžasné, takže jsem měla ještě větší radost, když jsem českou knížku našla s původním obalem, jelikož Nástroje smrti měly jiný, než ty původní.
Knihu jsem začala číst potom, co jsem dočetla Město ztracených duší a byla celá zoufalá, že budu muset čekat rok na další díl. Na internetu jsem viděla plno obrázků a příspěvků, které zmiňovaly postavy, které jsem vůbec neznala. Nakonec jsem potom vypátrala Pekelné stroje a upřímně? Všechno začalo dávat větší smysl.

book, book quotes, and the infernal devices image

Píše se rok 1878 a my hned na prvních stranách potkáváme snad tu nejúžasnější osobu a mou nejmilovanější postavu všech dob: Willa Herondalea. Will Herondale! Fakt jsem si nemyslela, že se do nějaké fiktivní postavy dokážu zamilovat tak hodně. Ze začátku vám nejspíš bude připadat strašný, hrubý a další podobné věci. Ale postupem času zjistíte, že jeho chování má jistý účel, že tím vlastně všechny kolem sebe chrání. A ty jeho hlášky (Nemluvím ani o tom, že má černé vlasy a modré oči, protože prostě aww..)
Potom tu máme také Jema, který je roztomilý a hodný na všechny kolem, ale upřímně, nejsem jeho moc velký fanoušek. Protože na Willa prostě nic nemá (dokonce ani Percy ho netroufne, i když je na žebříčku hned za ním)
Taky se setkáváme s Tessou, která mi přijde hodně zajímavá a úžasná. Mám jí opravdu hodně ráda. A hlavně se mi líbí její schopnost, kdy se může změnit v jakéhokoliv člověka. A taky zbožňuje knížky. A to, jak se o nich s Willem baví je jasná známka toho, že ti dva jsou prostě spřízněné duše (sorry Jeme)
Objeví se tu i náš dokonalý Magnus, kterého jako jednoho z mála vidíme i v Nástojích smrti. Mohla bych mluvit i o tom, jak se tu dozvíme, proč je tak posedlý třpitkami. A ano, ani jeho hlášky nezklamou.

V této knize se dozvíme mnoho věcí. Jak to, odkud pochází většina postav z Nástrojů smrti, tak i to, kdo vynalezl většinu novodobých věcí pro Lovce stínů. Henry je totiž génius. Setkáváme se se slavnými rodinami Lovců stínů a trochu víc se dozvídáme o jejich původu.
Všechno je velice podrobně vysvětlené a popsané, což nejspíš může dost lidí štvát. Už jsem pár recenzí, kdy si na toto stěžují četla. Mně to ale přijde naprosto fascinující. Cassie dokáže úplně dokonale psát a je úžasné vidět, jak má ten celý svět pořádně promyšlený. Krásně popisuje pocity postav, místa kolem a ani nemluvím o jejím smyslu pro humor.
Líbí se mi taky to, že se děj odehrává v Londýně. Navíc Viktoriánská éra? Velké klobouky, krásné šaty, kočáry a další? Asi jsem našla svou novou posedlost.

book, alone, and quote image

Upozorňuji, že při čtení této knihy budete brečet, budete se smát. Někdy budete dělat i obě věci najednou (hodně vtipné, když vás slyší někdo z rodičů a koukají na vás jako na blázna). Jak jsem řekla (nebo spíš napsala), Cassie to má krásně propracované. Jak vztahy mezi všemi postavami, jak v Nástrojích smrti, tak v Pekelných strojích. Stejně tak i příběh. Vlastně i samotné automaty mě tu dost dostávali (sakra, zase nikdo nebude vědět p čem mluvím).

Rozhodně doporučuji všem přečíst. Nejlépe všechny série. Cassie je dokonalá spisovatelka a jedna z mých vzorů. Pokud vám tedy nevadí trochu náročnější čtení (fakt zjišťuji, že s porovnáním dnešních jiných populárních knih, jsou ty její trochu jinde), tak byste rozhodně měli přečíst toto. Už jen proto, že tam je někdo jako Will.
Příště se rozhodně podívám na druhý díl, jelikož ten je jeden z mých nejoblíbenějších a prostě asdfghjkl (fangirl moment). No, snad se v tomto článku někdo vyznal a omluvám se pokud jste tomu nerozuměli. A taky doufám, že se tu najde i někdo jiný posedlý těmito knihami!

will herondale, duck, and the infernal devices image
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 13. prosince 2015 v 13:24 | Reagovat

Mně se tvoje recenze líbí, protože jde vidět, že tomu rozumíš, že to máš v malíčku a opravdu o té dané "věci" víš :-) Taky obdivuju lidi, co zvládnou přečíst knížku v angličtině... já bych s tím asi měla problém :D Nebo bych to spíš po pár dnech vzdala -_-
Knížky od této autorky jsem bohužel nečetla :-) a ani tuhle neznám, ani jsem o ní neslyšela.
Obal knížky se mi moc líbí, je to tajemné a člověk moc neví, co všechno si pod tím může představit :-)
Bohužel tím to pro mě hasne, jelikož podobné knížky nečtu, nemám s nimi zkušenosti, nemůžu to ani moc komentovat :D Místy jsem tomu samozřejmě nerozuměla, protože neznám souvislosti atd -_- Ale jinak se mi recenze líbila :-) Jen nevím, jestli by mě knížka bavila... podobné knihy totiž nečtu a tak nevím, jestli se do toho pouštět...
Nicméně ráda si přečtu recenzi i o tom druhém dílu, který je tvůj oblíbený :-)
Nebráním se ničemu, i když tomu prdinec rozumím -_- :D (bohužel)

2 Eliz Eliz | Web | 14. prosince 2015 v 20:32 | Reagovat

Knihu jsem sice zatím nečetla, ale všude ji jenom vychvalují! To, abych se do ní také pustila :)

3 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 14. prosince 2015 v 20:33 | Reagovat

Zrovna dneska jsem v knihovně pokukávala na Mortal Instrument, ale nakonec zvítězil Maupassant v originále (status nevyléčitelný francofil).... Viděla jsem jenom film a celkem mě to bavilo :)

4 Smile Smile | Web | 15. prosince 2015 v 15:27 | Reagovat

Nikdy jsem o ní neslyšela ani nečetla, vůbec jsem netušila, že existuje. :) Ale dost mě to zaujalo, hlavně kvůli tomu, že je to z 19. století. Asi si ji koupím na Vánoce. :D

5 Shetlandy Shetlandy | Web | 15. prosince 2015 v 20:50 | Reagovat

Nástroje smrti miluji! Jedna ze sérií, které si mně opravdu na plní čáře dostaly a já jen tajně doufám, že zjistím svou pravou identitu. Že mi mé okolí lhalo a já jsem Lovec stínů. Bylo by to tak... ahhh... fantastické!
Cassie je úžasná ženská, talentovaná a prostě... nemiluj ji! Úžasně píše, její knihy mají poutavý děj a její smysl pro humor, který postavám propůjčuje je prostě jedinečný. U nástrojů smrti jsem se opravdu hodně nasmála, sel někdy jsem na druhou stranu opravdu měla slzy na krajíčku.
Doma mám tedy prozatím jen tři díly, k Vánocům bych snad měla mít s otcem domluveny další a sérii bych měla celou. Poslední dva jsem ovšem ještě nečetla, ale nemůžu se jich dočkat (hlavně mně napíná konec Města padlých andělů, co si budeme nalhávat). No a samozřejmě jsem si musela hned koupit Mechanického anděla, kterého jsem tedy ještě nečetla, nechávám si jej až po TMI, ale už se na něj opravdu těším. A na další dva díly jakbysmet (nemáš náhodou nějakou informaci o tom, kdy by měly vyjít v Česku?).
Po Tvé recenzi tedy vidím, že TID mi objasní mnoho věcí. Třeba i tu hysterii okolo kachen... a jsem zvědavá na Magnusovu úchylku na třpytky. :D
Ke konci mého žvatlání bych ještě ráda podotkla, že s Tebou naprosto souhlasím, co se obálek týče. Jsou ÚŽASNÉ! Strašně ráda si je beru do ruk a jen tak je osahávám protože jsou překrásné! ♥

6 Ordinary Girl Ordinary Girl | Web | 16. prosince 2015 v 16:17 | Reagovat

Myslím, že jsem se oficiálně zamilovala do tvého blogu. :D Jsem tu poprvé, ale už teď vím že ne naposled! ..
Mimochodem, podle písniček a textu od ATL v menu soudím, že máš dokonalý hudební vkus! :D :)

7 Kateřina Kateřina | Web | 16. prosince 2015 v 19:27 | Reagovat

:)

8 Kačí Kačí | Web | 16. prosince 2015 v 19:27 | Reagovat

http://worldbykaci.blogspot.cz/

9 Meda Meda | 17. prosince 2015 v 15:00 | Reagovat

Ahojky, recenze píšeš úžasně, tedy zatím jsem četla jen tuhle jednu, ale chci se podívat po celém tvém blogu. Mám jednu knížku od Cassandry doma (ten první díl nástrojů smrti)... asi tři roky a ještě jsem jí nečetla a ani jsem nevěděla, jestli chci, protože mě trochu odradilo množství dílů a já mám už takhle rozečtených spoustu příběhů. Ale ve své recenzi jsi to tak vychvalovala, že mám chuť se na to hned vrhnout.

10 Abigail Abigail | Web | 19. prosince 2015 v 13:59 | Reagovat

Kupodivu, když jsem začala číst serii o Lovcích stínů, zprvu mě to odradilo. Ale nakonec jsem se k tomu vrátila a zamilovala si to. Po HG je to něco, co mi přišlo skvělé. TO, že tam více popisuje nebo se to hůř čte neznamená, že to tomu ubírá na kvalitě. Opravdu autorku obdivuju a po téhle recenzi si nejspíše i tuhle její sérii vyhledám a přečtu si ji. Proto ať se snažím sebevíce poslední díl nástrojů smrti(Město nebeského ohně) nemůžu v knihovně sehnat =)

11 violettabest violettabest | Web | 20. prosince 2015 v 10:19 | Reagovat

:))

12 Anna Anna | E-mail | Web | 20. prosince 2015 v 11:43 | Reagovat

Ani jednu sérii jsem nečetla, ale zni to určitě zajímavě. Hlavně tedy mechanické stroje mě zaujaly :). Musím říct, že jsem tedy viděla film (který je jen jeden, nemýlím-li se...?) a ten mě od knih okamžitě odlákal. Ale tahle recenze mě na budila k tomu, abych po Vánocích (lépe řečeno, někdy v březnu :D) navštívila knihkupectví a koupila si nějakou z knih z teto série :)). Děkuji za doporučení!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama