Heroes

20. února 2016 v 14:35 | Smilee |  Recenze
Mám divnou náladu. A to totálně. Za posledních několik dnů jsem napsala strašně moc článků, ale nějak se mi nechce je zveřejňovat. Nevím proč, stále mám pocit, že je na tom něco špatně a potom se zamyslím a zjistím, že to stejně většinu lidí nebude zajímat, takže poté skončím a další tak měsíc nic nepřidávám, jelikož nejsem schopná kliknout na tlačítko zveřejnit. Fakt krása.
Nakonec jsem se ale rozhodla, že vás budu otravovat s další recenzí seriálu. Hehe, když nevíš, co napsat, zrecenzuj seriál. Asi mé nové motto nebo co.


Po celém světě se objevují lidé, keří zjišťují, že mají nadlidské schopnosti. Sledujeme osudy nezranitelné roztleskávačky, muže, který dokáže létat, mladíka, co se dokáže teleportovat nebo policistu, který dokáže číst myšlenky. Musí se se svými nově nabytými schopnostmi jednak sami vyrovnat a zároveň se naučit je využívat. Časem navíc zjistí, že jejich osudem není nic menšího, než zachránit svět.
Také je zde Mohinder - Ind, jehož otec studoval možnosti lokalizace těchto "superhrdinů", ale za záhadných okolností zemřel. Mají v tom snad prsty lidé, kteří chtějí využít svých nově nabytých schopností pro svůj prospěch? Povede se hrdinům sjednotit a zachránit svět, jak jim bylo předurčeno?

Nevím, kolik z vás tento seriál zná, přeci jen, už je celkem starý. Já na něj narazila před nějakou dobou, kdy jsem na YouTube viděla trailer na jeho pokračování a to Heroes: Reborn. V tu chvíli mě na tom zaujal jen Robbie Kay, jako jeden z hlavních hrdinů. A tak, když vyšel první díl, začala jsem se dívat. No, a nějak mě to chytlo. Jenže jsem chtěla vědět, co se dělo předtím v tom původním seriálu. Ten byl poté o dost zajímavější.

"Save the cheerleader, save the world."

Setkáváme se tu tedy se spoustou lidí, kteří objeví, že mají zvláštní schopnosti. Co se mi na tom líbí je, že sledujeme současně několik příběhů z různých koutů země. Postupně se poté osudy hrdinů proplétají, až se nakonec v posledním díle setkají na jednom místě.
Máme tu tedy nezranitelnou Claire (Hayden Panettiere), jejiž schopnost se mi hodně líbí. Kdo by taky nechtěl skákat z vysokých budov a nic si při tom neudělat? Poté Petera (Milo Ventimiglia), který mi prvních pár dílů přišel strašně nesympatický, taková trochu naivka. Postupně jsem ho ale začala mít čím dál tím radši až se nakonec stal jednou z mých nejoblíbenějších postav. A myslím, že jeho schopnost by chtěl snad každý z nás, jelikož když se setká s dalším "superhrdinou" automaticky pak danou schopnost i on ovládá. Poté, když tedy potkáte hodně takových lidí, věřte, že se z vás stane pořádný badass.
Dalším mým oblíbencem je Hiro (Masi Oka), takový veselý japončík, co ovládá čas, a také Matt Parkman (Greg Grunberg), policista, co čte myšlenky. Koho mám ale hodně ráda je Noah (Jack Coleman), který asi dost času vypadá jako záporák, ale to jak pobíhá kolem a zachraňuje všem zadky bez jakékoliv schopnosti je prostě super.
A musím také zmínit jednoho záporáka celého seriálu, což je Sylar (Zachary Quinto). Ještě stále jsem se nerozhodla, jestli ho mám ráda nebo ho nesnáším. I on má zvláštní schopnost, a to: "Rozumět, jak věci fungují"... jenže komu by se nějaká taková blbost líbila, že? A tak jí trochu využije na to, aby pobíhal po světě, odřezával lidem mozky a bral si jejich schopnosti. Milý to chlapík.
S postavami bych mohla pokračovat do nekonečna, jelikož jich tu je fakt hodně.

hiro nakamura, heroes, and yatta image

Co se týče samotného příběhu, 1. série je fakt bezva. Líbí se mi, jak postavy jednají opravdu jako lidé a nesnaží se hned běhat kolem a zachraňovat svět... to jim trvá trochu déle, než přijdou na to, že by mohli něco takového vlastně dělat (nemluvím o tobě Petere). Všechno je zamotané a je super sledovat, jak se tolik příběhů setkává, ale nikdo netuší, kdo je ten druhý zač.
Jenže takhle už nejde mluvit o dalších sériích. Postupem času to všechno upadá. 2. série měla dost dobře rozjeto, ale jeikož jim nakonec povolili jen polovinu epizod, než bylo v plánu, děj musel být hodně rychle a bez velkého vysvětlování ukončen. Pokud by ale série pokračovala dál, myslím, že by to bylo dost dobré.
Skončila jsem u 3. série, i přes to, že má seriál 4. Hodlám pokračovat dál, ale je pravda, že teď už mě to tolik nebaví. Postavy už opravdu nejednají jako reální lidé, jak tomu bylo v 1. sérii, fakt už se snaží být jen hrdiny (trochu ironie vzhledem k názvu). Mohinder (Sendhil Ramamurthy) se změní v sobeckého idiota, co nutně potřebuje schopnost taky a místo toho se promění v mega obludu, Peter si hraje na bůh ví co a žádná postava nemůže zůstat mrtvá.

Pár let poté se ale řežiséři rozhodli, že to přeci jen zkusí znovu a třeba jim to tentokrát vyjde. Jenže ani Heroes: Reborn neskončili nějak úžasně a nakonec NBC seriál zrušil, takže se 2. série nedočkáme. No, možná je to dobře.
Po boku nových postav se nám objeví i ty staré, ale skoro všichni tam zemřou. Mohinder - mrtvý, Parkman - stane se z něj pěkný hajzl, se kterým nakonec ale nevím, co se vůbec stalo. Umřel v tom autě nebo co? Noah - mrtvý, sice až na konci, ale i to se počítá. Claire - mrtvá hned na začátku série. Hiro - mám pocit, že je taky mrtvý nebo se na to možná brzy chystá. No, můžu pokračovat dál a dál, ale vyjde z toho jen to, že se opravdu pokusili zbavit všech původních postav.

blood, guy, and heroes image

Takže bych to uzavřela asi takto. První dvě série byly fakt super a bavilo mě se na to dívat. Vlastně jsem na tom byla hodně závislá. Třetí série a dál už jsou jen nudné a na houby. Podívejte se na jakoukoliv jinou recenzi a všichni vám to potvrdí. Pokud ale chcete, začátek fakt stojí za to, takže alespoň to doporučuji.

Znáte někdo tento seriál? 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anna Anna | Web | 20. února 2016 v 23:19 | Reagovat

O seriálu slyším poprvé, ale velmi mě zaujal. Až se v mém životě najde zase kousek ničím nerušeného dne, určitě di najdu čas a podívám se :).

2 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 21. února 2016 v 12:38 | Reagovat

Jsem ráda, že se zase ozvala :) je škoda, že to, co ti brání není čas, který by si neměla na napsání článku, ale stojí proti tobě tlačítko "zveřejnit" :P. Btw. Doufám, že další boje vyhraješ a všechno nám zveřejníš :))))
Ale proč ne, recenze jsou fajn, nemám nic proti nim!
O seriálu jsem už slyšela, ale vůbec jsem ho neviděla :) vlastně ani nevím o čem je (i když teď už trochu ano - neasi :D). Jak zbyde čas, možná ho pokoumám... ale většinou mě podobné druhy seriálů moc neberou.. ale recenze se mi líbí... mám ráda to, jak to podáš a jak píšeš :)
Je škoda, že většina seriálů odstartuje s neskutečně výbornou první sérií (pak možná i druhou)...ale pak to už pomalu upadá..
BtwII. Měj se ♥ a doufám, že zase brzo :))

3 Smile Smile | E-mail | Web | 21. února 2016 v 20:30 | Reagovat

O seriálu jsem nikdy neslyšela, ale vypadá celkem zajímavě. Jen škoda, že na tohle nemám moc čas... Když ale mít budu, už vím, na co se zřejmě kouknu. :D
A s tím vydáváním článků si nic nedělej,... taky se mi občas stane,  že napíšu článek, ale nejsem schopná ho vydat, aniž bych tušila proč. Prostě s ním nejsem dost spokojená nebo co. To se snad zlepší. :)

4 Abigail Abigail | Web | 25. února 2016 v 17:49 | Reagovat

Znám ho jen z doslechu, myslím, že na něj byly ukázky na Primě-cool, ale už si to moc nepamatuju.Vypadá to, že první serie je super, tak bych to mohla zkusit =)

5 PauliaJan PauliaJan | Web | 28. února 2016 v 19:09 | Reagovat

O seriálu jsem neslyšela,ale vypadá zajímavě... Možná se na něj někdy kouknu 😉

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama